Otomobil

Son 10 yılın en iyi otomobili!

Yazar Eren Can

Bugatti Veyron 16.4 ve 16.4 Grand Sport`un, dünya otomotiv basınının önde gelen iki yayını BBC televizyonu Top Gear programı ve ABD`de yayımlanan Robb Report dergisi tarafından “”Son 10 yılın otomobili“” olarak açıklandığı bildirildi.

Dünya otomotiv basınının en saygın yayınları arasında yer alan İngiliz BBC televizyonu Top Gear programı Bugatti Veyron 16.4`ü, ünlü Amerikan lüks yaşam dergisi Robb Report ise Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport`u On Yılın Otomobili olarak ilan etti.

Robb Report`un seçici jürisi de üstü açık versiyon olan Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport`un “On Yılın Otomobili“ olarak bütünüyle standart oluşturduğunu ifade etti. “Estetik ve güç“ misyonunu yerine getirmesi nedeniyle jüri üyelerinin övgüsünü toplayan araç, jürinin tamamının oyunu aldı.

Temmuz 2009`dan itibaren pazara sunulan Bugatti Veyron 16.4 Grand Sport`un azami hızı ise yine 407 km/s ve 0-100 km/s hızlanmasını 2.7 saniyede tamamlıyor.

Grand Sport, vergiler hariç 1.4 milyon avro olarak alıcısına ulaşıyor.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.