Cep Dünyası

Sony Xperia Z Ultra Resmi Olarak Duyuruldu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Sony Xperia Z Ultra

Sony’nin merakla beklenen telefon-tablet hibridi cihazı Xperia Z Ultra, bugün resmi olarak duyuruldu.

6.44-inç büyüklüğünde ve 1080p çözünürlüğünde devasa bir ekrana sahip olan Xperia Z Ultra, hem akıllı telefonbazında hem de tablet bazında en güçlü cihazlardan birisi. Telefon olarak baz alındığında sınıfının en büyük ekranlıcihazı olan Xperia Z Ultratablet olarak baz alındığında ise bu seferde sınıfının en ince ve en güçlü cihazı oluyor.

Dünyanın en büyük Full HD ekrana sahip telefonu ünvanını elinde bulunduran Xperia Z Ultra‘nın donanımsal özellikleri dikkat çekiyor.

Dünyanın en hızlı mobil işlemcisi olarak gösterilen Qualcomm‘unSnapdragon 800 çözümünü kullanan Xperia Z Ultra, 2.2 GHz hızında çalışıyor. Üründe Krait 400 çekirdeğinin dördüne yer verilirken, grafik işlemleri için Adreno 330 GPU‘su kullanılıyor.

Üründe ayrıca 2 GB DDR3 RAM ve 16 GB dahili hafızaya yer veriliyor.MicroSD kart desteği ile hafızasını artırabilen ürün, Android 4.2.2 Jelly Bean ve en son Xperia arayüzünden gücünü alıyor.Xperia Z Ultra da su geçirmiyor.

212 gram ağırlığındaki Xperia Z UltraIP58 sertifikasına sahip olacak. Bu sertifika sayesinde Xperia Z’den daha güçlü bir su direncine sahip olanXperia Z Ultra, 1 metre derinliğindeki sulara yarım saat boyunca dayanabilecek.

Sony Xperia Z Ultra’da 8 Megapiksel çözünürlüğünde Exmor RSsensöre sahip bir ana kamera kullanıyor. Bu kamera HDR video ve fotoğraf çekebiliyorken, Full HD video kaydına sahip. Ayrıca cihazın ön kısmında 2 Megapiksel çözünürlüğünde bir kameraya yer verilmiş. Ön kameranın da 1080p video kaydı yaptığının üstünü çizelim.

Son dönemin en popüler bağlantı standardı olan Wireless 802.11 ac, Xperia Z Ultra’daki yerini alıyor. Böylece cihazın kablosuz ağ performansı, kablolu ağlara yakın bir performans sunacak.

Xperia Z Ultra’nın bağlantıları sadece bu kadarla sınırlı değil. HSDPA, 42 Mbps; HSUPA, 5.8 Mbps; LTE, Cat4, 50 Mbps UL ve 150 Mbps DL desteğine ek olarak; Bluetooth 4.0, NFC, A-GPS / GLONASS ve DLNA desteği mevcut.

Sony Xperia Z Ultra Video

[divider]

Yeni gelişmeler için takipde kalın.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.