Stephen King’in Favori 5 Gerilim/Korku Filmi

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Stephen Edwin King, ABD’li hikâye ve roman yazarı. Genellikle gerilim ve korku türünde eserler yazıyor. Stephen King’in hikâyelerinin neredeyse hepsi beyaz perdeye aktarıldı.

It – O – 2017 – IMDb:8,0

Maine’in küçük bir kasabasında yaşayan yedi çocuk, hayatın problemleri, zorbalar ve Pennywise adındaki palyaço şeklini alan canavarla yüzleşmek zorunda kalırlar.
Stephen King’in ünlü romanı ‘It’ 1990’dan sonra yeni uyarlamasıyla 15 Eylül 2017’de Türkiye’de gösterime girdi.
Filmin prodüksiyon sürecinin başlangıcında yönetmenliğini Cary Fukunaga’nn üstleneceği düşünülüyordu, ancak bütçe konusundaki anlaşmazlıklardan ötürü 2015 Mayıs’ında projeden ayrıldı. Sonrasında projenin başına Andrés Muschietti geçti ve çekimler 2016 Haziran ayında başladı.

The Mist – Öldüren Sis – 2007 – IMDb:7,2

Kasabaya sanki başka bir dünyadan gelmiş izlenimi veren tuhaf bir sis tabakasının çökmesi üzerine korku ve panik içinde süpermarkete sığınan kasaba halkı arasında David Drayton ve küçük oğlu Billy de vardır.
Koyu ve kalın sis tabakasının içinde esrarengiz bazı yaratıkların pusuya yatmışçasına gizlendiğini ilk fark eden David olmuştur. Bu dünyaya ait olmayan öldürücü, korkutucu yaratıklardır bunlar… Kurtuluş ise marketteki herkesin hep birlikte hareket etmesine bağlıdır. Ancak insan doğası hesaba katılınca hep birlikte hareket edebilmeleri mümkün müdür?
Markete sığınan kasaba halkının korkuya kapılarak paniklemesi üzerine mantık devre dışı kalırken David kendisini en çok neyin korkuttuğunu merak etmeye başlamıştır: Sisin içinde pusuya yatmış canavarlar mı, yoksa marketin içindeki, daha düne kadar arkadaşı, komşusu bildiği insanların sergilediği tutarsız davranışlar mı?

Apt Pupil – Ölümcül Sır – IMDb:6,7

Klasik bir Amerikan genci olan Todd, sıradan bir hayat sürmektedir. Bir gün kendisiyle aynı mahallede yaşayan bir ihtiyar olan Arthur Denker ile tanışır ve kısa sürede dost olurlar. Bir süre sonra Arthur’un kimliğini gizlediğini ve bir savaş suçlusu olduğunu öğrenir. Olaylar bundan sonra çok garip bir hal alacaktır.

1408 – IMDb:6,8

Perili, hayaletli ve paranormal olarak adlandırılan, girenlerin ya hemen kaçtığı yada öldüğü bir otel odası ülkede ünlenmiştir. İnançsız ve bu tür olaylarda gizli yalanları herkese göstermeyi kendisine amaç edinmiş bir yazar olan Mike Enslin odada kalmak için otele gider. Odada kalmaya başladıktan sonra başına çok ilginç ve ürkütücü olaylar gelecektir.

Hearts in Atlantis – Gizemli Yabancı – IMDb:6,9

Orta yaşlı bir fotoğrafçı olan Boby Garfield, bir çocukluk arkadaşının ölümüyle sarsılır. 1960 yılında 11 yaşında yaşadığı yaz anılarına ve büyüdüğe şehre geri döner.
O yaz, Boby’nin yakın arkadaşları Carol ve Sully ile paylaştığı arkadaşlık dolu bir yazdır. Annesi Liz ile beraber yaşadığı evlerinin bir odasını kiralamak üzere gelen Ted Brautigan’in,aralarına katılması ile yaşamları değişik bir anlam kazanır. Boby’nin kaybettiği babasının hatırası, çoğu zaman annesinin acımasızlığıyla arka planda kalmaktadır. Ama Ted, Boby’nin hayatındaki bu boşluğu ona yetişkin birinin dostluğunu ve ilgisini sunarak doldurur ve dış dünyayla ilgilenmesini sağlar. Fakat Ted beraberindeki karanlık geçmişiyle Boby’i hem şaşırtan hem de korkutan garip güçler getirmiştir. Sahip olduğu psişik güç Boby’e de geçmiştir. Boby, yazın bitiminde ihtiyar Ted’in yardımıyla hem kaybettiği babası hakkında hem de sevgi ve hayat hakkında yeni şeyler öğrenecektir. Ama Ted’in peşindeki kötü güçler gittikçe yaklaşmaktadır.

 

5 Yorum

  1. erman Eyl 23, 2017 Reply
  2. Sema Eyl 23, 2017 Reply
  3. Selman Eyl 25, 2017 Reply
  4. Ayse Eyl 26, 2017 Reply
  5. Mehmet Nis 30, 2018 Reply

Yorum Yapın