Oyun

Tek Kişilik Oyunlar Nasıl Oynanır?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Hayatta her zaman yanınızda bir partner bulunmaz. Bu yüzden bazı anlarda kendi başınızın çaresine bakmanız gerekmektedir. Sıkıldığınız bir anda canınız oyun oynamak istiyorsa da yanınıza birilerini almak zorunda değilsiniz. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma sonucu tek kişilik oyunlar keşfedeceksiniz. Bunlardan bazı örnekleri size verecek olursam; araba yarışları, futbol ya da basketbol oyunları ilginizi çekebilir.

Bir erkek için arabalar ve futbol daha küçük yaşlardayken ilgi odağı olur. Hayalinizde canlandırdığınız arabayı, oynayabileceğiniz oyunlarda sanalda olsa oynayabilir ve istediğiniz renk ve şekilde hazırlayabilirsiniz. Buna sadece bir oyun değil ama hayallerinizi gerçekleştirme gözüyle de bakabilirsiniz. Çünkü çocukluğunuzda kurduğunuz arabanın hayali karşınızda. Sanal gözüyle bakmayın sonuçta bir hayaliniz vardı ve karşınızda duruyor.

Çocuklar daha yürümeye başlamadan aile büyükleri arasında hangi takımlı olacağı konuşulur, zıt takımı tutan aile bireylerinin tatlı atışmaları ortaya çıkacaktır. Siz büyüdüğünüzde ise genellikle babanızla aynı takımı tutarsınız. Çünkü onunla beraber tuttuğunuz takımın her maçına gidebilirsiniz. Böylece o takıma olan sempatiniz de artacaktır. Tek kişilik oyunlarda da tuttuğunuz ve fanatiği olduğunuz takımınızı oynatabilirsiniz. İstediğiniz oyuncu için transfer çalışmaları yapar, takımınızda istediğiniz dizilişle sahaya çıkar ve oyuna istediğiniz an müdahale edebilirsiniz. Her şey sizin elinizdedir. Yenilgi sonrası takımlar hakkında oldukça büyük atışmalar çıkar.

Hakem hataları, teknik direktörün yaptığı yanlış oyuncu değişiklikleri ya da oyuncuların talihsizlikleri bunlardan bir kaçıdır. Tek kişilik oyunlar size adeta hodri meydan diyor. Siz takımınızı ne kadar yönetebiliyorsunuz, kritik anlarda hangi değişikliklerle oyuna yön veriyorsunuz burdan görebileceksiniz. En başta da söylemiştim hayaller diye. Fanatiği olduğunuz takımın bu oyunlar sayesinde başındaki yönetici oluyorsunuz. Dilediğinizi takımınıza yapıyorsunuz.

Finansal durumlarla beraber takımınızı daha zengin ediyor ya da yanlış hamleleriniz yüzünden takımınızı iflasa götürüyorsunuz. Sadece bunlar değil bir çok bölümde oyunu bulabilirsiniz. Partneriniz olmadan oynayacağınız bazı strateji oyunlarıyla beraber hamle yeteneğiniz gelişecek ve kendinize olan güveninizi artırabileceksiniz. Bu ve bunun gibi bir çok oyunu internet üzerinden çok kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Tek yapmanız gereken tek kişilik oyun adı altında arama yapmaktır.

2 Comments

  1. Oynadığımız oyunların başında gelirdi araba oyunları herkes dediğiniz gibi hayaldeki arabaları yaratırdı

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.