Diğer

Telefonun Güvenlik Kodunu Kırma

Pinterest LinkedIn Tumblr

Size 3 tane yöntem göstereceğim ve bu yöntemle güvenlik kodunuzu kesinlikle değiştirebilecekseniz. Eğer bu 3 yöntemde olmuyorsa en yakın telefoncuya gitmek tek çözümdür.İlk yöntem için usb kablosuna ihtiyaç yok 2.yöntem de telefonunuza bir kablo aracılığıyla bilgisayarınıza bağlamanız gerekmektedir. Birinci yöntemle başlayalım.

Telefon Güvenlik Kodunu Kırma

Nokia Model Telefonların Güvenlik Kodunu İçin 1. Yöntem

 • Bu yöntemde ilk yapmanız gereken telefonunuzun IMEI numarasını(seri numarasını) öğrenmek.IMEI numarasını öğrenmek için telefonunuzda *#06# tuşlayarak öğrenebilirsiniz.
 • Eğer bu yukardaki madde ile IMEI nosunu öğrenemiyorsanız telefonunuzun bataryasının altına bakarak bulabilirsiniz.Resimde IMEI nosu gözüken bir telefon gösterilmekte.
 • IMEI nosunu bi yere yazdıktan sonra http://nfader.su/ adresine giderek IMEI nosunu “/” lar olmadan yazıyoruz. (örnek 123141251231243)
 • Ardından I’m legal owner of the phone with that IMEI yazına tıklayarak Generate diyoruz.
 • Karşımıza çıkan Security Mastercode: bize güvenlik kodunu veriyor.Eğer bu yöntem olmadıysa 2.yöntemi deneyebilirsiniz.

Telefonların Güvenlik Kodunu Kırmak İçin Kullanılan En İyi Yöntem

 • Yukarıdaki yöntem olmadıysa bu yöntem size çok daha iyi yardımcı olacaktır.Tek ihtiyacınız olan Nemesis Service Suite (NSS) adlı program ve bir usb kablosu.
 • Nemesis Service Suite adlı programı indirmek için Buraya Tıklayın.Eğer link kırıldıysa aşağıdan yorum yaparsanız yeni adresi verebilirim.
 • Programı çalıştırın
 • Büyüteç işaretine tıklayın
 • Phone Info’ya girin
 • Permanent Memory (Kalıcı Hafıza) bölümüne girin
 • Read’i tıklayın
 • PC’nizde C:Program FilesNSSBackuppm klasörü içine telefonunuzun IMEI numarası.pm isimli bir dosya kaydedilir.

Şimdi o klasöre gidin, .pm uzantılı dosyayı NotePad ile açın. [308] numaralı başlığa gidin. Bu başlıktaki 5 numaralı satırda şifreniz yer almaktadır. Ancak bir miktar 3 ile kombine edilmiştir.Diyelim ki kodunuz 63948. O satırda 36333934380000000000 gibi bir değer bulursunuz. İlk “3″ten başlayarak birer atlama ile 3′leri iptal edin: 36333934380000000000 şifreniz karşınızda olacaktır. Default’u bozmamış iseniz, bu satır aşağıdaki gibi görünür:

Özel Durum: Otomatik tuş kilidi yapılan cihazlarda kilit kodu da konmuşsa PC Suite ile bağlanamayabilirsiniz haliyle ilk kuruşunuzsa kablo sürücüleri yüklenemeyecektir. Dolayısıyla da NSS cihazınızı görmeyebilir.Bu durumda Nokia Cable Driver’ını yükleyin internette bulabilirsiniz. Problem muhtemelen hallolacaktır.Eğer bu yöntemde olmazsa 3.yöntem olan resetleme işlemine bakalım.

Telefonunuzun Güvenlik Kodunu Kırmak İçin Uygulanabilecek 3.Yöntem

 • Bu yöntemde aynı Nemesis Service Suite programını kullanacağız.Usb kablosunu bağladıktan sonra programı çalıştırıp büyüteç işaretine basıyoruz.
 • Ardından menüde Tools sekmesine tıklıyoruz.
 • Programın alt tarafına doğru bakarsanız orda bulacağınız Factory Settings’e tıklıyoruz.
 • Full Factory’e tıklayıp Reset Diyoruz.

Güvenlik & Kilit kodu artık 0′landı. Güvenlik kodu artık: 12345 Kilit kodunu tekrar kendiniz belirlersiniz.

8 Comments

 1. [308] numaralı başlığa gidin Bu başlık neresidir. Nereye tıklamam lazım.

 2. 05556309871 Reply

  Merhaba! Eren bey,benim telefonum Nokia 6600 tuşlu,lakin bunu yazılım için telefoncuya goturdum,tus bord unu ve anakarti değiştirmiş çalışmayan parçalar takmış…Eve geldiğimde fark yaptım ve telefoncuya gittim n’ aptin? buna joisyik sağa ve sola başlıyor,hafiza kartı görmüyor…itiraf edemedi lakin,iki yumruk ve dükkanın kapısını kapadım polis çağırdım,hirsizlikdan işlem başlattım…Bu trkefonuma tuş bordu ve anakarti dışarıdan getirdim,simdi i meil numarası klonlanması gerekiyor ve Türkçe dil yüklenmesi gerekiyor…Bu işlemlere gitmenin sebebi kvk nin kapanmasından dolayı oldu… Telefon çalışıyor,lakin sıkıntı olmaması için i meil numarası klonlanması gerekiyor ve dil yüklenmesi gerekiyor… Baska telefon kullanıyorum…teşekkürler.

 3. Konyalı yasin Reply

  Merhaba. Nokia 1100 telefonun güvenlik kilidini unuttum.
  1.yöntemi daha önce denedim kabul etmişti çözülmüştü. Ama aynı kodu şimdi denedim olmadı. 2nci yöntemi artık servise denettireceğiz😟

 4. Merhaba. Nokia 1100 telefonun güvenlik kilidini unuttum.
  1.yöntemi daha önce denedim kabul etmişti çözülmüştü. Ama aynı kodu şimdi denedim olmadı. 2nci yöntemi artık servise denettireceğiz😟

 5. anneme aldığım nokia asha telefon var. bir arıza olduğu için fabrika ayarlarına döndüm. fakat bu sefer de durmadan güvenlik kodu istiyor. kod 12345 fakat her seferinde kod girmek problem oluyor. tuş kilidinden çıkarken kod istiyor. güvenlik kodunu komple kaldırabilme veya iptal etme yöntemi varmıdır? bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.