Kurumsal

THY, TTNET ile uçuşlarda internete bağlanacak

Pinterest LinkedIn Tumblr

Türk Hava Yolları yolcularının gökyüzündeki internet erişimini TTNET WiFi Fly sağlayacak.

12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçakta sunulan WiFi internet hizmeti, Nisan ayı itibariyle TTNET tarafından sağlanacak. 2017 yılı sonunda 62 adet geniş gövdeli uçakta yolcuların “TTNETWiFi Fly” ile internete bağlanması hedefleniyor.

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Kurul Başkanı Dr. Tayfun Acarer, imza töreninde yaptığı konuşmada, “İnternet artık günlük yaşamımızın her alanında vazgeçilmez bir şekilde yer almakta ve son yıllarda geniş bant erişim abone sayısı hızlı bir şekilde artmakta. Yalnızca abone sayısı değil, internet kullanım süresi, yaygınlığı ve yoğunluğunda da bariz bir artış görülmekte. Bu da sektörümüzde yeni yatırımlara ne kadar ihtiyacımız olduğunun önemli bir göstergesi. Bu konuda yapılan tüm girişimleri takdirle karşılıyoruz. Bugün burada olmamızın gerekçesi olan TTNET ile Türk Hava Yolları arasında imzalanan işbirliği anlaşmasının hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Doç. Dr. Temel Kotil, “Küresel havacılık platformundaki etkin pozisyonunu faaliyete geçirdiği yenilikler ve bu bağlamda gerçekleştirdiği teşrikimesailerle pekiştiren Türk Hava Yolları, bugün, yine alanında etkin bir ortak ile yeni bir iş birliğine imza atıyor. İlk etapta, önümüzdeki Nisan ayı itibariyle, 12 adet Boeing 777-300 ER tipi uçağımızda hâlihazırda mevcut bulunan WiFi internet hizmeti, siparişini verdiğimiz ve yakın gelecekte filomuza katılacak geniş gövdeli uçaklarımızla birlikte TTNET tarafından sağlanacak. Bunun yanı sıra TTNET ile geniş kapsamlı bir marka ortaklığına da adım attığımız için ayrıca mutluyuz” dedi.

TTNET Genel Müdürü Abdullah Orkun Kaya “Türkiye’nin lider internet şirketi olarak internet erişimine her yerden ulaşılmasını sağlamayı hedefliyoruz.  TTNET’lilere 6 bine yakın WiFi noktasından internet erişim hizmeti sunuyoruz.132 ülkede, 1,4 milyonun üzerindeki noktadan abonelerimize WiFi erişimi sağlıyoruz. İDO’nun İstanbul seferli feribotlarında, İETT otobüslerinde TTNET WiFi hizmeti veriyoruz. Türkiye’deki 37 havaalanında yolcular TTNET WiFi servisimizle internete bağlanıyor “dedi.  WiFi internet hizmetini yeni işbirlikleri ve yeni prestij noktaları ile her geçen gün daha da zenginleştirdiklerini belirten Abdullah Orkun Kaya, bugün, sektörlerinin lideri iki şirket olarak yaptığımız anlaşmayla, tarihi bir adım attık.  Türk Hava Yolları uçaklarının hem internet servis sağlayıcısı hem de marka ortağı olduk. İşbirliği yaptığımız kurumlara ülkemizin gözbebeği, gurur kaynağımız Türk Hava Yolları’nın da eklenmesiyle; artık karada, denizde ve havada internet erişim hizmeti sunuyoruz” dedi.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.