Sinema

Transcendence adlı bilim kurgu’dan yeni fragman paylaşıldı

Yazar Eren Can

Christopher Nolan’ın yapımcılığını üstlendiği ‘Transcendence’ adlı bilim kurgudan yepyeni fragman paylaşıldı.

Dark Knight trilojisinin ilk yönetmenlik denemesinde Kate Mara, Paul Bettany ve Morgan Freeman da yer almakta. Christopher Nolan’ın yapımcılığını üstlendiği filmin Türkiye vizyon tarihi 18 Nisan.

Johnny Depp ve Rebecca Hall’ın başrollerini paylaştığı bilimkurgu filmi yapay zekanın yükselişi üzerine kurulu.

Bilim adamı Will, istedikleri teknolojik yardımı yapmadığı için bir terörist grubun saldırısına uğrar ve cinayete kurban gider. Kendisi gibi bilim adamı olan eşi Evelyn, Will’in beynini gelişmiş bir süperbilgisayara entegre eder. Will’in bedeni ölmüştür ama beyni eşiyle yeniden iletişime geçer. Dahası Will, bağlı olduğu bilgisayardan internet aracılığı ile tüm dünyayı yaklaşan terörist tehlikeye karşı uyarmaya başlar. Fakat terörist grup Will’in hala hayatta olduğunu fark edince, super-bilgisayarı yok etmek için harekete geçerler…
Yönetmenliğini Wally Pfister’ın üstlendiği filmin senaryosu Jack Paglen’e ait. Başrol ise bu türde görmeye alışık olmadığımız bir isim olarak Johnny Depp.

Fragman

 

[youtube width=”602″ height=”350″ video_id=”kLnafnNhOLo”]

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.