Televizyon

TRT’den Yerli Yapım Bilim Kurgu Dizisi Geliyor: Kod 2150

Pinterest LinkedIn Tumblr

Yapılan açıklamaya göre TRT, yeni yayın döneminde bilim kurgu türünde bir diziye başlıyor. Dizinin ismi ise Kod 2150

TRT 1’de Filinta isimli dizinin yapımcılarından olan Bülent Turgut’un Twitter üzerinden yaptığı açıklamayla 2150 isimli dizi resmileşmiş oldu.

TRT Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Eren; izleyenleri yeni yayın döneminde birçok yerli yapımın beklediğini ve bunlar arasında bilimkurgu projeleri de olduğunu belirterek şunları söyledi.

“2017‘de TRT 1 bir bilim kurgu filmi çekecek. İstanbul’da kalıcı bir plato üzerinde çalışıyoruz. Bilim kurgu için CGI teknolojilerine yatırım yapacağız. Türkiye, CGI alanında başarılı birçok teknik elemana sahip. Kuracağımız bu platonun, başka yapımlar tarafından da kullanılmasını istiyoruz. Hatta yabancı yapımcılarla ortak olmayı hedefliyoruz. Amacımız, bu platoda uluslararası yapımların da çekilmesini sağlamak. Platonun İstanbul’a yakın bir yere kurulması planlanıyor.”

13’er bölümden oluşan iki sezon halinde geleceği söylenen dizinin ikinci sezonu için Amerikan, İngiliz ya da Rus yapımcılarla ortaklığa gidilebileceği belirtiliyor.

TRT’de gerçekten kaliteli diziler var umarım bu bilim kurgu türündeki dizide başarılı olur.

1 Comment

  1. Gökhan Adil Reply

    Dizi TRT elinde çıkmasa daha iyi olurdu çünkü TRT illa gereğinden fazla sansür uygulayacaktır böylece dizinin tadı kaçacaktır.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.