Otomobil

Türkiye’de Yılın Otomobili 2019 Yarışmasında Kazanan Belli Oldu

Yazar Eren Can

Otomotiv Gazetecileri Derneği’nin 2016 yılından beri düzenli olarak seçtiği Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünün sonuçlarını açıkladı.

Yılın Otomobili adaylarından 7 model finale kalmıştı. OGD üyeleri, finale kalan araçları yeniden test etti ve “tasarım, yol tutuş, ergonomi, yakıt tüketimi, emisyon oranları, güvenlik, donanım seviyesi ve fiyat/değer oranı” kriterlerini dikkate alarak oylarını kullandı.

 

Toyota Corolla, 21 farklı modelin arasından ‘Türkiye’de Yılın Otomobili’ seçildi. ‘Türkiye’nin Otomobil Oscarı’ olarak tanımlanan Türkiye’de Yılın Otomobili ödülünü almayı başaran Toyota Corolla, bir yıl boyunca yayınlayacağı basın bülteni ve reklamlarında ‘Yılın Otomobili’ logosunu kullanabilecek.

2017 yılında Renault Megane, 2016 yılında ise Skoda Superb kazanmıştı.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış A.Ş. CEO’su Ali Haydar Bozkurt, aldıkları ödülle ilgili olarak,“Öncelikle Otomotiv Gazetecileri Derneği’ne çok teşekkür ediyorum. Bütün otomobiller bir emeğin ürünü ve OGD olarak o kadar kaliteli bir işe imza atıyorsunuz ki gerçekten görüyorum ki bu işin mayası tuttu. Burada yarışan finale kalmamış olanlar dahil olmak üzere çok kıymetli emek ürünü otomobiller. Sembolik olarak birinin seçilmesi gerekiyordu. Bizler dahil olduk. Bence otomotiv sektörü kazandı.” dedi.

Hangi otomobil kaç puan aldı?

  • Toyota Corolla Sedan   –   4170
  • Dacia Duster   –   3770
  • Mercedes Benz A Serisi   –   2670
  • Ford Focus    –   2260
  • Volvo XC40 OGD   –   2020
  • Volkswagen T-Roc   –   1880
  • Honda CR-V   –   1730

Kaynak : https://www.donanimhaber.com/Turkiye-de-Yilin-Otomobili-2019-odulunu-kazanani-belli-oldu–109887

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.