Promotion

Turnike Sistemleri

Pinterest LinkedIn Tumblr

Günümüzde teknolojinin yenilenmesi üzerine pek çok alanda gelişmeler gözlemlenmiş ve bu gelişmeler gerek kişilere gerekse kurum sahipleri son derece avantaj getirisi sağlamıştır. Bunlardan biri olan Turnike Sistemleri hem geçiş kolaylığı hem de kişi kontrolü bakımından oldukça faydalı bir sistemi içermektedir. Şöyle ki, bugün bir holding düşünün ve normal bir giriş kapısı olduğu farz edilirse güvenliğin en ufak bir ihmalinde içeri herkes kolaylıkla girebilecek, işletmeyi maddi manevi zarara uğratabilecektir. Ancak güvenliğin üst sınırda tutulması ve işletmeye kimlerin hangi zaman diliminde giriş çıkış yaptığının kolaylıkla görülmesi için bir Turnike Sistemi uygulandığında işleyiş çok daha profesyonel ve güvenli seyrini sürdürecektir. Çünkü işletmenin daimi personelinin geçiş hakkı gerekli görülen kart ya da parmak izi gibi kontrolle sağlanacağı gibi ziyaretçilerin ise alacağı ödünç kartla kimlik bilgileri sisteme girilecek ve bu sayede yine güvenlik sağlanmış olacaktır.

turnikesistemlerigoldenkeys200-4

Dolayısıyla titizlikle tasarlanan bu Turnike Sistemleri kapsamında kullanım alanı her neresi olursa olsun işleyişteki profesyonellik değişmeyecek ve kurum sahibi her bakımdan kazanç sağlayacaktır. Bildiğiniz gibi fabrikalarda genellikle soyunma odaları ve tuvaletler aynı bölüm içinde ayrı yerlerde tasarlanmıştır. Personel burada hazırlanır ve üretime geçiş yapar. Ortalama 200-300 kişilik bir personel kapasitesine sahip bir işletmenin personel takibinin sadece bölüm görevlileri tarafından idare edilmesi, tabi ki çeşitli aksaklıklara yol açacaktır. Fakat üretim girişine uygun bir Turnike Modeli yerleştirildiğinde, hangi personelin hangi saatte giriş yaptığı, tuvalet ihtiyacında ne kadar oyalandığı, yemek ve çay molasından zamanında dönüp dönmediği gibi her ayrıntı personelin geçiş kartını kullanmasıyla ortaya çıkmaktadır. Dolayısıyla sistem geniş açıdan değerlendirildiğinde iş verenin zamanından çalmak isteyen personellerin bu sayede engellendiği ve işine adapte olması gerektiği sağlanmaktadır.

Bu sistem metrobüs veya tren istasyonlarında kullanıldığı vakit hem konforlu bir geçiş hakkı sunulmakta hem de kaçak geçişler engellenerek maddi kaybın ve birçok sorunun önüne geçilmektedir. Yani Turnike Sistemi kullanıldığı her alanda kullanıcılarına farklı boyutta zaman ile kazanç olanağı sunmaktadır. Kullanım amacına yönelik, hızlı, tripod ve vip gibi turnike modelleri bulunmakta olup, ayrıca yüksek güvenlik gereken alanlarda kullanım içinse kafes misali boy Turnike Çeşitleri mevcuttur. Bu noktada ihtiyaçlarınızı belirlemeniz ve nasıl bir turnike modeline gerek duyduğunuzu öğrenmek için yetkili personellerle iletişime geçerek bilgi alabilir, resmi web sayfası üzerinden modelleri detaylıca inceleyerek ürün üzerinden de bilgi edinebilirsiniz. Standart ürün gruplarının yanı sıra uygulama alanına özel üretimlerde yapılmakta olup, dilediğiniz geçiş kontrolüyle birlikte güvenliğiniz de talebinizle karşılanacaktır. Bundan ötürü işletmenize zaman kaybetmeden profesyonelliği kazandırmalı ve giriş çıkış kontrollerinizi olası problemlere yer vermeden çözüme ulaştırmalısınız. Uygulatacağınız turnike siteminde bazı alanlara kart ile bazılarına ise parmak izi veya yüz tanıma özelliğiyle geçişin sağlanmasını isteyebilir, böylece dilediğiniz alanda dilediğiniz güvenlik önlemini kolayca alabilirsiniz.

Bilgi almak için www.smarttekas.com.tr ‘yi ziyaret edin.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.