Televizyon

TV’de Bugün: Transformers 3: Ay’ın Karanlık Yüzü

Yazar Eren Can

28 Eylül 2016 – Çarşamba günü saat 20:00′de TRT 1’de Transformers 3: Ay’ın Karanlık Yüzü ekranlarda olacak.

Filmin Konusu

Ay’ın Karanlık Yüzü filminin konusu cybertrone gezegeninde yaşanan Autobot ve Decepticon savaşında gezegenden ayrılıp dünya’ya doğu yola çıkan Autobotların eski lideri Sentinel Prime üstünden geçmektedir.(Spoiler içerir) Sentinel Prime ın uzay aracı ayın karanlık yüzüne düşer ve insanoğlu aya ulaştığı anda Sentinel’in gemisini keşfeder.Yıllar sonra Autobot ekibi ayın karanlık yüzüne iner ve Sentinel Prime ile birlikte kalan 9 kolonu dünyaya getirir ve Optimus matrix ile Sentinel’i yeniden hayata döndürür. İnsanoğlu Decepticon saldırısından Sentinel’i korumaya çalışırken Sentinel’i Decepticonlar ile anlaşma yaptığını anlatır ve İronhide ı öldürüp kaçar. Decepticonların elinde olan kolonlar sayesinde Cybertrone’u dünyaya getirmeye çalışır.İnsanoğlu bütün bu yıkımın suçlusu olarak Autobotları suçlar ve onları uzaya gönderir ancak roketin içinde saklanan Autobotlar planladıkları gibi tekrar dünyaya döner ve Chicago savaşında Decepticonlar karşı savaşırlar.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

2 Yorum

  • Tüm transformers filmlerini tekrar tekrar izlemişimdir ama özellikle 4. filmde resmen sıkıldım. Çünkü ana kadro değiştiği için beklentini altında kaldı film.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.