Genel

Ücretsiz En İyi 5 Bulut Depolama Hizmeti

Pinterest LinkedIn Tumblr

Ücretsiz ve güvenilir en iyi 5 ücretsiz bulut depolama hizmeti sıraladık. Bulut depolama hizmetleri artık günümüzün vazgeçilmezleri arasında.

Bulut Depolama Nedir?

Bulut depolama, verileri, üçüncü bir tarafın sağladığı şirket dışındaki bir depolama sistemine İnternet veya başka bir ağ üzerinden aktararak depolamanıza olanak tanıyan bir hizmettir. Yüzlerce farklı bulut depolama sistemi vardır. Bunlar, bir bireyin e-posta, resim, video ve diğer kişisel dosyalarını saklayan ve/veya yedekleyen kişisel depolamayı ve işletmelerin bulut depolamayı, veri dosyalarını güvenli bir şekilde aktarıp depolayabilecekleri ya da farklı konumlar arasında paylaşabilecekleri ticari olarak desteklenen bir uzak yedekleme çözümü olarak kullandığı kurumsal depolamayı içerir.

Depolama sistemleri genellikle bireyin veya kuruluşun ihtiyaçlarına uyacak şekilde ölçeklenebilir, her konumdan erişime olanak sağlar ve her cihazdan sorunsuz erişim sağlamak amacıyla uygulamadan bağımsız olarak çalışır. İşletmeler üç ana model arasından seçim yapabilir: Genel bulut yapılandırılmamış veriler için uygun bir depolama hizmetidir, özel bulut veriler üzerinde daha fazla denetim amacıyla bir şirket güvenlik duvarı arkasında korunabilen bir depolama hizmetidir ve karma bulut esnekliğin artırılması için genel ve özel bulut hizmetlerini birleştiren bir depolama hizmetidir.

Google Drive

Mac, Windows, Android, iPhone ve iPad uygulamalarıyla geniş bir donanım yelpazesinde kullanım imkanı sunuyor.

Sunduğu ücretsiz kapasite: 15 GB
En ekonomik ücretli tarifesi ve kapasitesi: 5,79 TL/AY – 100 GB

Dropbox

Dropbox, sunduğu 2 GB depolama alanıyla rakiplerinden geride gibi görünse de üçüncü parti uygulamalarla olan entegrasyonu, arkadaşlarla dosya paylaşım özelliği ve kolay senkronizasyon avantajıyla bu alandaki en iyi uygulamalardan.

Sunduğu ücretsiz kapasite: 2 GB
En ekonomik ücretli tarifesi ve kapasitesi: 9,99 DOLAR/AY – 1TB

OneDrive

Microsoft’un sunduğu bir çevrimiçi dosya depolama ve paylaşma hizmetidir.

Sunduğu ücretsiz kapasite: 5 GB
En ekonomik ücretli tarifesi ve kapasitesi: 99,99 DOLAR/YIL – 5 TB

Apple iCloud

Apple tarafından 6 Haziran 2011 WWDC’de tanıtılan bulut depolama ve bulut bilişim servisidir.

Sunduğu ücretsiz kapasite: 5 GB
En ekonomik ücretli tarifesi ve kapasitesi: 3 TL/AY – 50 GB

Mega

19 Ocak 2013 tarihinde, Kim Dotcom tarafından kurulan ve MegaUpload’un devamı olan bir dosya paylaşım ve bulut servisi. Mega, kullanıcılarına ücretsiz 50 GB veri saklama alanı sunmaktadır.

Sunduğu ücretsiz kapasite: 50 GB
En ekonomik ücretli tarifesi ve kapasitesi: 30 DOLAR/YIL – 8 TB

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.