Haberler Otomobil

Volkswagen, Türkiye’deki 323.977 Otomobili Geri Çağırıyor!

Yazar Eren Can

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık VW ile anlaşarak 323.977 aracın geri çağrılacağını söyledi!

Bakan Işık, 24 Televizyonu’nda katıldığı programda gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

ABD’deki emisyon testlerinde manipülasyon yaptığı belirlenen Alman otomobil üreticisi Volkswagen’in (VW), emisyon değerlerini düşük gösterdiği için tüketiciyi yanıltmak ve daha az vergi vermekle suçlandığını belirten Işık, “Dolayısıyla buradaki itham vergi kaçakçılığı boyutu. Türkiye’de biz emisyondan dolayı vergi almıyoruz. Bizim için önemli olan Türkiye’de emisyon değerlerinin çevre kirliliğine olan etkisi” diye konuştu.

vw

Öte yandan teknik güncelleme, Almanya ile eş zamanlı olarak 2016’nın Ocak ayında Türkiye’de gerçekleştirilecek. Firma gönüllü çağırmayı kabul ettiği için cezai müeyyide uygulamadıklarını söyledi.

 

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

7 Yorum

  • Volkswagen bu son olaylarla baya bir prestij kaybı yaşadı, ama kolaylıkla düzeltirler muhtemelen. Bu geri çağırma muhabbetleri de sırf bu yüzden.

  • Araçları çağırsa ne olacak fabrikadan ne yapacakları belli değil ,demek istediğim aracı ön kapıdan sokup arka kapıdan hiç birşey yapmadan çıkartıp size”buyrun teknik güncelleme yapıldı” deseler aksini ıspatlayabilirmisiniz

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.