Cep Dünyası Yazılım

WhatsApp’a Fotoğraf ve Videolar İçin Güncelleme Geldi

Yazar Eren Can

WhatsApp uygulamasına güncellemeler gelmeye devam ediyor. Gelen özellik ile gönderilen fotoğraf ve videoların üzerinde çizim yapılabilecek.

Yeni özelliğe Snapchat’ten aşinayız. Facebook grubu Snapchat’in bütün özelliklerini kendi uygulamalarına eklemede oldukça ısrarlı.

whatsapp-screenshot_

Gelen yeniliklerden kısaca bahsedelim öncelikle gruplarda @ simgesi ekleyerek belli kişilerden bahsedebilirsiniz.(mention)

WhatsApp kamera özellikleri arasında, selfie’leriniz için ön kamerada flaş kullanma ve zoom özellikleri de eklendi. Yakın zamanda iOS için de getirilmesi bekleniyor.

Tek bir emoji gönderdiğinizde sohbetlerin içerisinde büyük olarak görünecek.

WhatsApp’la çektiğiniz fotoğraf ve videoların üstünü çizebilir, yazı ve emoji eklebilirsiniz.

whatsapp-emoji

Android işletim sistemine sahip olan kullanıcıları güncellemeyi Play Store aracılığı ile indirebiliyor. Yeni özelliğin yakında iOS’te de kullanıcılarla buluşacağı belirtildi.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

2 Yorum

  • whatsapp bu işi iyi beceriyoruz hep güzel şeyler insanların ilgisini çekecek şeyler yapıyor bunu niye yapıyorlar hala anlayabilmiş değilim üzümü ye bağını sorma dönemi çoktan gecti

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.