Yazılım

WhatsApp Masaüstü Uygulaması Yayınladı

Yazar Eren Can

WhatsApp, Windows ve MAC OS X platformları için yayınladı.

WhatsApp masaüstü uygulamasını yükleyebilmek için Windows 8 veya üstü bir Windows sürümünü ya da Mac OS X 10.9 (Mavericks) veya üstü bir OS X sürümünü kullanmak gerekiyor. Şimdiye kadar yalnızca akıllı telefonlardan kullanılabilen mobil uygulama, WhatsApp Web desteğiyle web tarayıcı üzerinden bilgisayarlara da açılmıştı.

Yapılan açıklamaya göre WhatsApp masaüstü uygulamasının da tıpkı WhatsApp Web gibi bir eklenti mantığında çalıştığı ve mobil cihazdaki sohbetleri bilgisayar ekranına yansıttığı belirtildi.

whatsapp-masaustu-640x403

OS X ve Windows için WhatsApp uygulamasını kullanmak için önce uygulamayı indirmeniz, daha sonra da mobil WhatsApp uygulamasının ayarlar bölümünde yer alan “WhatsApp Web” bölümünden ekrandaki QR kodu okutmanız gerekiyor.

Uygulama WhatsApp’ın web sitesi aracılığıyla indirilebiliyor.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız ( Oy Kullanmayı Unutmayın )
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

4 Yorum

  • Sonunda çıkmış mı uzun zamandır olan bir eksik idi line çalışıyor iken whatsup çalışmaması şirket için de eksi idi

  • Bence gereksiz bir uygulama olmuş çünkü whataspp web zaten hazırda kullandığımız bir sistemdi şimdi ise görev çubuğunda ayrı yer tutup kafa karışıklığına sebep olacak. Oysa ki Chrome da ayrı bir sekme olarak yerini almıştı.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.