Nasıl Yapılır?

WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nasıl Yapılır ?

Pinterest LinkedIn Tumblr

Whatsapp son güncellemesinde güvenliğe yönelik yeni bir özelliği devreye soktu. Artık mesajlarımızı üçüncü şahıslar okuyamayacak!

Whatsapp, yeni uçtan uca şifreleme teknolojisi ile ilgili internet sitesinden “Gizlilik ve güvenlik DNA’mızda var” cümlesiyle başlayan bir açıklama yayınladı ve yeniliği kullanıcılarına duyurdu.

WhatsApp ve üçüncü kişiler bunları okuyamayacak ve dinleyemeyecek. Bu özelliğin otomatik olarak kullanılmaya başlanacağını da belirtelim.

whatsapp-kilitli-mesaj

Kriptolu mesajlaşma sistemini kullanmak istiyorsanız mesajların içerisinde yer alan “sarı baloncuğa” tıklayıp “doğrula” demeniz gerekmektedir. Buna tıklayınca karşınıza QR kodlu bir ekran çıkacak. Şifreleme özelliğini doğrulamak istediğiniz arkadaşınızın da aynı ekrana sizin profiliniz üzerinden gelmesi gerekiyor. Sonrasında ise bu ekranda sağ altta bulunan “kodu tara” butonuna basın. Ve arkadaşınızın telefonunda görünen QR kodu okutun.

Uçtan uca şifrelemeyi açmak için Ayarlar >> Hesap >> Güvenlik >> Burada karşınıza çıkan ekranı “Güvenlik bildirimlerini göster” olarak seçin. Artık uçtan uca şifrelemeyi kullanabilirsiniz.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

1 Comment

  1. kurtlar vadisi havası olmuş biraz ama dikkate almak da gerekebilir gibi herkesin dinlendiği izlendiği bir ortamda

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.