Haberler Yazılım

WhatsApp’a Gece Modu Özelliği Geliyor

Yazar Eren Can

Popüler mesajlaşma platformu WhatsApp’a yeni bir özellik daha geliyor. İşte gece modu özelliği!

Facebook 2014 yılında 21 milyar dolara mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp‘ı satın almıştı. Aldığı günden itibaren yeni özellikler getiren ve 1.2 milyar kullanıcısıyla her geçen büyümeye devam ediyor.

Gece modu özelliğinin geceleri gözlerinizi zorlamayacak bir kullanıcı arayüzü olabileceğini düşünüyor olabilirsiniz ama bu özellik tamamen başka bir şey. WhatsApp Gece Modu’yla düşük ışık koşullarında çekilen fotoğrafların kalitesini artırmak için kamera kullanıcı arayüzü ile birlikte çalışacak. Ayrıca bu özelliği gece karanlığında görüntülü konuşma yaparken de kullanabileceksiniz.

Söylenenlere göre bu özellik ilk olarak iPhone’a eklenecek sonrasında ise Android platformunda yayınlanacak.

1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

2 Yorum

  • o kadar çok güncelleme geliyor ki artık telefon kafayı yedi hergün bir özellik geliyor şu whatsapp bir yola otursa artık

  • Gerçekten önemli bir eksikti. Benim gibi gece kuşlarına geceleri yazışmayı seven insanlara çok yarayacak. Özellikle göz sağlığı açısından. Ancak son günlerde qhatsapp telefonu kasmaya başladı. Umarım çare bulurlar.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.