Yazılım

Windows 10 İçin Mart Ayı Toplu Güncellemesi Yayınlandı

Yazar Eren Can

Microsoft, Windows 10 için KB3140743 sürümlü güncellemesini yayınladı.

Microsoft,  bugün de yeni bir toplu güncelleştirme ile önemli geliştirmeleri kullanıcılara sundu. Windows 10 Yapı KB3140743 sürümünde ile hazırda beklet modundan uyandırmada, Microsoft Edge tarayıcısında, Windows Mağazada, Miracast uygulamasında, IE 11’de ve dosya gezgininde yaşanan sorunlar düzeltiliyor.

Ayrıca Windows Hello, ekran modları, AppLocker, Microsoft Edge browser, ağ bağlanılabilirliği ve bulma ve dosya yöneticisinde önemli geliştirmeler sağlandı.

Regedit ayarlarını da optimize eden bu güncelleme ile güvenlik açıkları da kapatılıyor.

Windows 10 Redstone altında geliştirmelere devam eden Microsoft,  Redstone güncellemesini iki bölüm halinde yayınlamayı planlıyor. İlk Redstone sürümünü yılın ilk yarısında Haziran Temmuz aylarında yayınlamayı planlayan Microsoft,  ikinci Windows 10 Redstone sürümünü ise yılın don çeyreğinde yayınlayacak.

  • Başlat>Ayarlar>Güncelleştirme ve güvenlik bölümünden “Güncelleştirmeleri denetle” seçeneği ile gelen güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.