WordPress

WordPress 4.6 Pepper Yayınlandı

Pinterest LinkedIn Tumblr

Pepper olarak adlandırılan WordPress‘in 4.6 sürümü yayınlandı. Yeni sürümle birlikte gelen özellikleri buradan öğrenebilirsiniz.

WordPress, yönetim panelinde doğal yazı tiplerine geçiş yaptı. Bu güncelleme ile artık varsayılan fontlar kullanılmaya başlanmış ve arkaplan font yükünden kurtulmuş. Böylece yönetim paneli eskisinden daha hızlı hale getirilmiş.

native-fonts

Kolaylaştırılmış güncellemeler özelliği ile artık temaları, eklentileri ve tüm güncellemeleri tek bir tuşla güncelleme işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

streamlined-updates

Editör gelişmeleri ise şöyle: Sitenizde içerik girerken internet bağlatınız koptuğunda WordPress içeriğinizi browser üzerinden kayıt yapıyor ve bağlantı geldiğinde kaldığınız yerden devam edebileceksiniz. Bir diğer özellik ise sitenizdeki linkleri kontrolünü yapıyor. Yazı içerisine kırık bir link eklenmişse WordPress bunu bize kırmızı bir uyarı ile gösteriyor.


5 Comments

  1. doğal yazı tiplerine geçmesine beni çok mutlu etti artık sıkılmıştım büyük yazı tiplerinin gözüme batmasından inşallah yeniliklerin ardı arkası kesilmez.

  2. ben bu yeni güncelleme de bir yenilik göremedim sanırım gene her zaman olduğu gibi güvenlik açıkları düzeltildi.

  3. wordpress güncellemeleri oldukça önemli birçok kişi bunu yapmıyor ama güvenlik açıkları için çok gerekli.

  4. wordpress kullanıcıları için çok sevindirici bir haber oldu. Bir blogum wordpress alt yapısında ama aktif olarak kullanan biri değilim.

  5. wordpress her geçen gün kendini geliştiriyor sürekli güncelleme halinde bende yakın zamanda geçiş yapabilirim.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.