WordPress SEO Eklentileri

wordpress-logo

Bu yazımızda tavsiye edilen SEO eklentilerini inceleyeceğiz.

 • Google XML Sitemaps

Blogunuz için bir site haritası oluşturmanızı sağlar.Oluşturulan site haritası arama motorları ile uyumlu halde çalışır.Ayrıca blogunuzda bir güncelleme yaptığınızda eklenti arama motorlarını otomatik olarak bilgilendiriyor.Bu eklentiyi kullanmıyan yoktur zaten.

 • All İn One SEO Pack

Yazmış olduğunuz içeriklerin arama motorlarında üst sıralarda yer almasını istiyorsanız bu eklentiyi kesin kurmalısınız.Eklentiyi kurtukdan sonra blogunuzdaki başlık ve açıklama kısmını değiştirebilirsiniz ve yazılarınıza anahtar kelime ekliyebilirsiniz.

 • wpSEO

All İn One SEO Pack eklentisiyle benzer işlevlere sahiptir.Detaylı SEO ayarlamalarınız için tavsiye ederim fakat eklenti ücretlidir.

 • SEO Slugs

Bu eklenti sayesinde yer alan uzun başlıklı yazılarınızın adreslerini mantıklı olacak şekilde İngilizce içerikli sitelerinizde kullanabilirsiniz.Türkçe içerikli sitelerde kullanmanıza gerek yok.Yazılarınızın adreslerini mantıklı olacak şekilde kendiniz kısaltın.Hem daha sağlıklı hem de anlaşılır olacaktır.

 • Eklentiyi İndir.
 • WP No External Links

Site dışı bağlantılarınıza www.siteadresi.com/goto/www.gidilecek-site.com şeklinde bir yol oluşturmanızı sağlar.Bu sayede sitenizden verdiğiniz linkler backlink olarak algılanmaz ve olumsuz durumlardan etkilenme olasılığı azalır.

2 Yorum

 1. Seo demiş ki:

  WordPress kullanıcıları ve seocular için müthiş bir kaynak hazırlamışsınız. Teşekkürler.

  Oca 30, 2013
  Yanıtla
 2. Eren Can demiş ki:

  Bir işimin çıkmasıyla yarım kaldı aslında, yenilerini ekliyeceğim.

  Oca 30, 2013
  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.