Yazılım

Yandex.Browser Yenilendi

Pinterest LinkedIn Tumblr

Akıllı telefon, tablet ve masaüstü bilgisayarlar için sürümleri bulunan internet tarayıcısı Yandex.Browser’ın yeni sürümünü kullanıcılarına sundu.

Yandex’in yenilenen masaüstü tarayıcısı, Microsoft Office* dokümanlarının bir eklenti yüklemeye gerek bırakmadan, kolayca açılıp okunmasına olanak sağlıyor. Dosyalar “Sürükle ve Bırak” özelliği sayesinde sürüklenerek tarayıcı üzerine bırakıldığında anında görüntülenebiliyor, “Doğrudan Aç” özelliğiyle ise arama yaparken erişilen dosyalar bilgisayara indirilmeden, doğrudan ilgili linke tıklanarak hızlıca açılabiliyor. Türkçe dil yapısı desteği metin aramalarını kolaylaştırıyor.

Yeni eklenen İyileştirmeler & Uzantılar bölümü, birçok özellik ve eklentiyi tek bir yerden, birer tıkla yönetme imkanı sunuyor. Bu bölümde flash içeriği veya banner reklamları devre dışı bırakabiliryorsunuz, Turbo modunu açıp kapatabiliyosunuz, senkronizasyon işlemlerini yönetebiliyor veya daha rahat video izlemek için ekranı karartma özelliğini açabiliyorsunuz.

Yeni sürüm Türkçe dil yapısı desteği sayesinde bir sayfadaki metinler içinde arama yaparken, örneğin “gitmek” kelimesi arandığında “gidiyor” kelimesini de tanıyarak buluyor. Ayrıca çocuklar için Aile Filtresi seçeneği de mobil sürümün yeni özellikleri arasında yer alıyor.

Yandex.Browser’ı masaüstü ve Android sürümlerine browser.yandex.com.tr adresi üzerinden ulaşılabilirsiniz.


Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.