Nasıl Yapılır?

Yasaklı Sitelere Nasıl Girilir? Güncel Yöntemler

Pinterest LinkedIn Tumblr

Yasaklı sitelere girmenin pek çok yolu bulunuyor. Yasaklı sitelere girmek için ne yapmak gerekiyor? İşte kullanabileceğiniz en basit yöntemler sayesinde yasaklı sitelere giriş yapabileceksiniz.

Sizin de bildiğiniz gibi ülkemizde büyük olaylar sonucu sosyal medya siyasi nedenlerle engellenebiliyor. Erişimin engellemesiyle birlikte internet kullanıcıları, yasaklı sitelere girmenin bir yolunu arıyorlar. Bu problemi çözmek ve internette özgürce gezebilmeniz için sizlere bazı yöntemlerden bahsedeceğim.

Yasaklı sitelere girmek için kullanabileceğiniz en bilindik yöntem DNS ayarlarını değiştirmekte gizli. Masaüstü veya notebook bilgisayarlarınızda Windows DNS ayarları değiştirme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Bunun için Başlat > Ayarlar > Denetim Masası kısmına girin ve Ağ Ayarları bölümünden Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresini açın. Akabinde Özellikler butonuna tıklayın ve Internet Protokolü sürüm 4 (TCP/IPv4) seçeneğine çift tıklayın. Arından Genel Sekmesi altında “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” bölümünü aktif edin.

Güncel DNS adresleri şu şekildedir;

Google – DNS Ayarları:
8.8.8.8
8.8.4.4
Open DNS Ayarları:
208.67.222.222
208.67.220.220
Norton – DNS Ayarları:
198.153.192.1
198.153.194.1
Uydunet – DNS Ayarları:
62.248.80.161
62.248.80.162
Dnsadvantage – DNS Ayarları:
156.154.70.1
156.154.71.1
ScrubIt – DNS Ayarları:
67.138.54.100
207.225.209.66

Kaynak:  http://www.yasakla.net/

VPN Nedir? Nasıl Kullanılır?

Virtual Private Network (Sanal Özel Ağ)  teriminin kısaltılmış halidir ve en temel anlamıyla internete başka bir IP adresi üzerinden bağlanmanızı sağlayan hizmettir. VPN bağlantınızı güvenli kılar ve kimliğinizin bulunamamasını sağlar. VPN hizmeti sunan şirketlerin sunduğu servisin tam sürümü için aylık bir bedel ödeyerek satın almanız gerekiyor. Bu servisi kullanmaya başladığınızda bilgisayarınız önce yurtdışındaki herhangi bir sunucuya ( Paris, Madrid, Londra, Berlin, New York vb.) bağlanıyor ve bu bilgisayar üzerinden sitelere giriş yapabiliyorsunuz.

Tarayıcı tabanlı VPN eklentileri aktif bir şekilde kullanılan yöntemler arasında. Google Chrome tarayıcısını kullanıyorsanız ZenMate eklentisini kullanarak yasaklı sitelere erişim sağlayabilirsiniz. Tavsiye edebileceğim diğer VPN servisleri şöyle: HotSpot Shield, TunnelBear, Onavo Protect.

Ya da Tor Browser yükleyebilirsiniz. Tor Browser, çevrimiçi ve gizliliğe önem veren bilgisayar kullanıcılarının internet üzerinde anonim olarak güvenli bir şekilde gezebilmesi ve internetteki tüm engelleri ortadan kaldırarak gezinebilmesi için geliştirilmiş olan güvenilir bir internet tarayıcısıdır.

İnternette özgürce sörf yapabilmek ve engelli sitelere girebilmek için kullanabileceğiniz en etkili ve güvenilir yöntemleri sizler için açıkladım arkadaşlar umarım işinize yarar bir yazı olmuştur.

Kamu Yönetimi alanında yüksek lisans eğitimine devam etmekte ve ilgi duyduğu konularda içerik üretmektedir.

1 Comment

  1. Ben oldum olası ücretsiz vpn servislerine güvenmiyorum. Sanki bu işten bir amaçları bir kar ları var gibi geliyor. Arada mecbur kalınca opera tarayıcının vpn sini aktif ediyorum o kadar. Paylaşım güzel teşekkürler

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.