Haberler

Yeni Elektronik Kimliklerin Dağıtılacağı Tarih Açıklandı

Pinterest LinkedIn Tumblr

65. hükümetin ilk 100 günü ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Başbakan Binali Yıldırım, elektronik kimliklerin vatandaşlara verileceği tarihi açıkladı.

Başbakan Binali Yıldırım, 2017’den itibaren elektronik kimliklerin bütün vatandaşlara verileceğini açıkladı.

T.C. Kimlik Kartı, vatandaşa ait nüfus bilgilerinin kartın üzerindeki yonga üzerine güvenli bir şekilde kaydedilmesi ve bu işlemden sonra yetkisiz kimseler tarafından yeniden üretilmesini yada bilgilerinin değiştirilmesini olanaksız hale getirecek şekilde tasarlanması esasına dayanan, görsel ve mantıksal güvenlik unsurlarına sahip olan bir akıllı karttır.

2016 yılı kimlik kartı bedeli ise kanuni bildirim süresi dışında doğum nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 15 TL, değiştirme nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 15 TL ve kayıp nedeniyle düzenlenen kimlik kartı için 30 TL ücrete sahip.

Yeni kimlikler için başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesi üzerinden randevu alabilirler. Ayrıca Çağrı Merkezi aracılığıyla randevu alınarak yapabilirler.

2 Comments

  1. Cevdet Körboğaz Reply

    Yeni kimlikler görüntüsü, boyutu ve barındırdığı teknolojik yeniliklerle çok iyi bir gelişme olacak.

  2. yeni yenidir üzerinde barındırdığı özellikler çok yerinde umarız korsnlar bu sistemi deşifre etmenin bir yolunu bulmAZLAR.

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.