Yazılım

Yeni Tarayıcı Vivaldi Kullanıma Sunuldu

Pinterest LinkedIn Tumblr

Vivaldi Tarayıcı, kişiselleştirme seçenekleri ve şık ara yüzü ile kullanıma sunuldu. 

Vivaldi, herkesin web gezinimini daha verimli, daha üretken ve daha eğlenceli bir hale getirmek amacıyla uzun zamandır beklenen ilk sürümünü yayınladı.

Vivaldi, Opera Software’i kurmuş ve yönetmiş Jon von Tetzchner’’ın da içerisinde yer aldığı, tarayıcılara öncülük eden bir kurucu ekip tarafından üretildi. Vivaldi’yi benzersiz, güçlü bir web aracı yapan birkaç özelliği aşağıda görebilirsiniz.

Vivaldi.yenitarayaci

 • Sekme Gruplama: Çok fazla sekme açtığınızı mı hissediyorsunuz? Vivaldi bunu sekme gruplama ile çözüyor. Sekmeleri birbiri üzerine bırakarak gruplar oluşturun. Dağınıklığı azaltmanın ve düzenli kalabilmenin en hızlı yolu. Ayrıca sekmeler arasında geçiş yapmaya hazır olduğunuzda Vivaldi size bunun için de birkaç özelleştirme sunuyor.
 • Sekme Grubu Döşeme: Büyük bir ekranınız mı var? Sekme grubunu döşeyin ve birçok sayfayı aynı anda görün! Çoklu sekme grupları ile bir nevi çoklu masaüstüne sahip olmak gibi!
 • Oturumlar: Tarayıcı yönetimini bir adım ileriye taşıyın. Beğendiğiniz sekme kümesini bir oturum olarak kaydedin ve ihtiyacınız olduğunda kolayca erişin.
 • Notlar: Araştırmacılar için harika bir araç. Seçin ve not olarak kaydedin. Vivaldi o anda hangi sayfada gezindiğinizi hatırlar ve hatta ekran görüntüsü almanıza olanak sağlar.
 • Hızlı Komutlar: Açık sekmelere, yer imlerinize, geçmişe, ayarlara ve çok daha fazlasına bir komut arayüzüyle erişin.
 • Fare hareketleri ve klavye kısayolları: Eğer tarayıcıyı çok daha hızlı bir şekilde kontrol etmek istiyorsanız, fare hareketleri ile hemen her eylemi bir bilek hareketi ile yapabilirsiniz. Klavye kısayolları aynı şeyi basit tuş kombinasyonları ile yapar.
 • Hızlı Erişim: Sık kullanıdığınız siteleriniz ve yer imleriniz herhangi bir boş sayfadan kolayca erişilebilir. Hatta daha fazla Hızlı Erişim için Grupları ve Klasörleri dahil edin.
 • Daha iyi yer imleri: Yer imlerinize yer imleri panelinden, yer imleri yöneticisinden, yer imleri araç çubuğundan ve elbette Hızlı Erişim’den ulaşabilirsiniz.
 • Web Panelleri: Web sayfalarını Vivaldi’nin yan panelinde görüntüleyin. Webde gezinirken bir yandan tweetlerinize bakmak, Facebook iletilerinizi görmek ve arkadaşlarınızla sohbet etmek için harika bir yol. Web için “Panik düğmesi”nden sonraki en iyi şey olduğunu söylemek isteriz.
 • Kişiselleştirilmiş: Vivaldi size uyum sağlar, bunun başka bir yolu yok. Vivaldi’yi milyonlarca kullanıcıdan aldığımız geri bildirimleri temel alarak, en fazla özelleştirilebilen tarayıcı olarak geliştirdik. Aslında, Vivaldi’yi kendi harika tarayıcınız yapabilmeniz için 1 milyondan fazla farklı yol var.
 • Ve elbette daha fazlası: Webde daha verimli ve etkin kalabilmeyi keşfedebilmeniz için bir sürü özellik bulunuyor. Ek olarak, Vivaldi Chrome uzantılarını destekler; buna rağmen umuyoruz ki birçok özellik Vivaldi içinde bulunduğundan buna çok fazla ihtiyacınız olmayacak.

Windows,  Linux ve Mac işletim sistemine sahip bilgisayarlarınız için alternatif bir tarayıcı arayışında iseniz Vivaldi Tarayıcı’yı buradan indirerek deneyebilirsiniz.

5 Comments

 1. Güzele benziyor aslında hep böyle şeyler denemek lazım . Artık virüs yazılımları da nasıl Windows a saldırıyorl ise chrome de aynı şekilde saldırıyorlar böyle yeni çıkan farklı browserları kullanmak en iyisi

 2. tarayıcılar arasına vivaldi de katıldı demekki, cidden büyük bir pazar olmaya devam ediyor internet tarayıcıları

 3. Operada edindiği tüm tecrübeleri ve daha iyisini anlaşılan o ki Vivaldi de deneyimleyeceğiz

 4. ben şuan yandex kullanıyorum opera bir ara kullanmıştım safari fena sayılmaz ama bu tarayıcı nasıl bilmem

 5. kullandım çok memnun kaldım bence kullanıp tarayıcıya br şans vermek lazım diye düşünüyorum

Write A Comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.