Nasıl Yapılır?

Zahmet Çekmeden Online Fatura Ödeme

Yazar Eren Can

Merhaba arkadaşlar bu yazımda sizlere tecrübe ettiğim online fatura ödeme sisteminden bahsedeceğim.

Bildiğiniz gibi biz Türk milleti olarak keyfimize ve rahatımıza düşkün bir milletiz. Ben 3 aydan beri online fatura sistemini kullanıyorum ve faturalarımı oturduğum yerden kolaylıkla ödeme yapıyorum. Bu sistemden önce fatura işlemleri için uzun kuyruklarda beklemekten sıkılıyordum gerçekten.

Arkadaşımın tavsiyesi üzerine Online Enerjisa ile tanıştım. https://online.enerjisa.com.tr/ adresi üzerinden “Üye Ol” linkine tıklayarak ve gerekli aşamaları tamamlayarak üyeliğimi oluşturdum. Üye olma aşamaları biraz fazla işlem gerektiriyor ama bu güvenlik için böyle.

Eve artık elektrik faturamı Online Enerjisa ile ödemeye başladım. Öğrendiğim kadarıyla sistemin avantajlarından bahsetmek istiyorum. Ben o kadar iş temposu yüzünden fatura ödemelerini takip etmekte zorlanıyordum açıkçası, öğrendim ki online ödeme talimatı yapılabiliyormuş ve yaptım da. Şimdi sadece kredi kartıma aylık ödeme yapıyorum ve faturanın ödeme tarihi geldiğinde otomatik olarak ödüyor.

Başta sisteme yabancılık çektim, sitenin sağ alt köşesinde Enerjik Temsil isimli buton var. Oradan nasıl yapılacağını bilmedim işlemleri sorarak bilgi edinmeye başladım. Bu bölümde Canlı destek hattı olsaymış daha verimli olurdu diye düşünüyorum.

İlerleyen zamanlarda öğrendim ki sadece online fatura ödeme değil bir çok işlem yapılabiliyormuş. Elektrik borcu sorgulama, Elektrik adres değişikliği, Elektrik başvuru sorgulama ve Online randevu işlemleri hızlı bir şekilde yapılabiliyor. Ödemeleri kredi kartı ve anlaşmalı banka şubelerinden gerçekleştirebilirsiniz

Günümüz teknolojisi ile güvenli bir şekilde online olarak bir çok işlemleri gerçekleştirebiliyoruz. Eğer sizde uzun kuyruklarda beklemekten sıkıldıysanız Online Enerjisa sistemini sizlere tavsiye ediyorum.

Yazar Hakkında

Eren Can

Kamu Yönetimi bölümü mezunu olan yazar: teknoloji, sinema ve ekonomi alanlarına yakın olması hasebiyle daha çok bu kategorilerde içerik eklemeyi sürdürüyor.

Yorum Yap

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.